MS Teams – od amatora do gladiatora

Edycja IX
Kurs online
4,8

MS Teams to jedna z rekomendowanych platform do realizowania zdalnego nauczania w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Na szkoleniu pokażemy Ci, jak efektywnie wykorzystywać MS Teams do organizacji pracy dydaktycznej, prowadzenia angażujących zajęć, weryfikacji efektów kształcenia oraz sprawnego komunikowania się ze studentami.

Dla kogo: Szkolenie adresowane jest zarówno do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z MS Teams, jak i tych, którzy mają już doświadczenie w nauczaniu na tej platformie.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie certyfikatu Centrum e-Learningu uprawniającego do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Szkolenie odbywa się online i w większości realizowane jest asynchronicznie. Zaplanowano jednak kilka spotkań „na żywo”:

• 15 maja, godz. 14:00 – 15:00 (spotkanie na MS Teams)
  • 22 maja, godz. 14:00 – 15:00 (spotkanie na MS Teams)
  • dwa spotkania w mini grupie z prowadzącą (spotkanie na MS Teams, terminy do uzgodnienia w mini grupie).

W trakcie szkolenia:

• poznasz interfejs i strukturę aplikacji MS Teams;
  • dowiesz się jak tworzyć zespoły i kanały;
  • nauczysz się efektywnie organizować pracę indywidualną i grupową;
  • usprawnisz swoją komunikację ze studentami;
  • rozwiniesz umiejętności pracy na plikach i w notesie zajęć (OneNote);
  • poznasz metody oceniania pracy studentów;
  • zdradzimy Ci kilka praktycznych tips & tricks;

Forma szkolenia: online
Daty szkolenia: 15-26.05.2023
Prowadzenie:
Marta Stąporek
Potwierdzenie:
certyfikat ukończenia szkolenia
Zapytaj o szczegóły:
staporek@agh.edu.pl

W mniejszej grupie łatwiej o kontakt i współpracę. A możliwość spojrzenia z perspektywy i ucznia, i nauczyciela to doskonały pomysł na kurs szkoleniowy.

Myślę, że takie szkolenie to podstawa dla każdego, kto prowadzi zajęcia na MS Teams. Mnie "ośmieliło" w wielu aspektach, których w normalnych warunkach nie ma gdzie przećwiczyć a "na żywo" ze studentami byłoby to bardzo ryzykowne.

Okazuje się, że MS Teams posiada bardzo szerokie zastosowanie, o czym nie zdajemy sobie sprawy. Podczas szkolenia zostały pokazane różne możliwości zastosowania wybranych narzędzi w praktyce akademickiej.