VR i AR w dydaktyce akademickiej

Edycja VII
Kurs stacjonarny
4,9

Na szkoleniu poznasz spektrum możliwości wykorzystania VR i AR zarówno podczas zajęć stacjonarnych jak i zdalnych. Doświadczysz zastosowania szeregu aplikacji szkoleniowych m.in: symulatorów, wirtualnych klas, filmów 360. Poznasz także warunki sprzętowe, finansowe oraz logistyczne, niezbędne do organizacji zajęć dydaktycznych z użyciem VR i AR.

Podczas szkolenia:

• odwiedzisz laboratorium VR na Wydziale Humanistycznym AGH;
    • samodzielnie przeniesiesz się w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość;
    • poznasz darmowe i komercyjne aplikacje VR/AR, które można zastosować w edukacji;
    • dowiesz się, jak można projektować zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem tych technologii.

Planowane są cztery edycje szkolenia: 07.07.2023; godz.: 8:00-14:00. Rejestracja na poszczególne edycje będzie otwierana z początkiem każdego miesiąca.

Najbliższy termin szkolenia: 07.07.2023 godz.: 8:00-14:00
Forma: zajęcia stacjonarne w EduVRLab, budynek C7 p.1.11
Potwierdzenie: certyfikat ukończenia szkolenia
Prowadzenie: Jowita Guja, Dorota Żuchowska-Skiba z WH AGH

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni.

Do sfinalizowania rejestracji na szkolenie konieczne jest zapoznanie się i dostarczenie podpisanych dokumentów (również regulaminu) (Regulamin , RODO, Zał. nr 1, Zał. nr 2) do Natalii Janik, koordynatorki szkoleń w Centrum e-Learningu i Innowacyjnej Dydaktyki przy ul. Czarnowiejskiej 50b/3 (1 piętro) do dnia 06.07.06.2023.

Szkolenie oprócz wiedzy teoretycznej, pozwala zapoznać się ze sprzętem, zorientować w jego możliwościach. Prowadząca dysponowała olbrzymią wiedzą.

Bardzo mi się podobało, marzy mi się, żeby na moim wydziale były kiedyś laboratoria VR - mamy do tego narzędzia na AGH.